Un nou proiect în pregătire!

Încet dar sigur ne apropiem de numărătoarea inversă pentru demararea unei noi investiții a Asociației Betania în mediul rural. Este vorba de un nou dispensar medical care va fi ridicat, alături de bunii noștri prieteni și colaboratori de la Werkgroep Zegveld din Olanda, în localitatea Căbești, din comuna Podu Turcului.

Lucrările vor începe pe 21 iulie 2016, iar ridicarea întregii construcții va dura aproximativ 3 săptămâni, iar în final localnicii vor beneficia de un dispensar modern și complet utilat. Acesta va fi cel de al șaptelea dispensar medical ridicat în județul Bacău prin implicarea Asociației Betania. Până acum au fost construite dispensare medicale în localitățile Gura Văii, Comuna Racova, 2002;Huruiești, 2004; Izvorul Berheciului, 2008; Găiceana, 2009; Colonești, 2013 și Motoșeni, 2014.

Vă vom informa constant despre pregătiri și despre mersul lucrărilor!

Echipa Asociației Betania

Dispensar Cabesti - Podu Turcului