Parteneri si Colaboratori

Inca de la inceputul activitatii, Asociatia Betania a avut drept parteneri autoritatile administrative locale. Colaborarea cu acestea a devenit din ce in ce mai stransa, transformandu-se intr-un real parteneriat.

Anul 2005 reprezinta o noua etapa a parteneriatului cu administratia locala , Consiliul local Bacau , Consiliul Judetean Bacau si anume cofinantarea serviciilor oferite de Asociatia Betania.

Aceasta participare locala la proiectele noastre a determinat finantatorii externi sa continue investitiile in alte proiecte umanitare din municipiul si judetul Bacau.

Realizarea proiectelor Asociatiei Betania nu a fost usoara . De cele mai multe ori , resursele financiare si umane implicate au fost considerabile. Drumul de la o idee ce trebuia sa ofere o solutie pentru o problema sociala , la inaugurarea acelui serviciu social, era un parcurs anevoios , uneori cu dese modificari.

Faptul ca nu am fost singuri in nici unul din demersurile noastre , faptul ca am avut alaturi parteneri de incredere si colaboratori inimosi , au determinat succesul acestor proiecte. Din acest motiv dorim aici sa prezentam si sa multumim inca odata principalilor nostri parteneri si colaboratori institutii, firme si ong-uri.

Consilului Judetean Bacau
• Primariile din Judetul Bacau

• Scoala Ion Creanga Bacau
• Licee si Scoli de arte si meserii din judetul Bacau