Centrul de Integrare a Tinerilor isi desfasoara activitatea in parteneriat cu alti furnizori, cu angajatori din sectorul public sau privat, cu asociatii reprezentative ale beneficiarilor, grupuri locale, familii si sustinatori, pentru crearea unei game variate de servicii sociale si pentru asigurarea unui impact mai eficient asupra beneficiarilor. Partenerii nostri sunt:

Centrul de Integrare a Tinerilor si-a creat parteneriate la nivel institutional, de tip non-formal. Asociatia Betania si Centrul de Integrare a Tinerilor isi stabilesc obiectivele comune si modalitatile de cooperare, de comun acord cu partenerii implicati.

Rezultatele evaluarii activitatilor realizate in parteneriat sunt comunicate anual de catre coordonatorul centrului sau, in momentul organizariii activitatilor, tuturor partenerilor, personalului propriu, beneficiarilor si reprezentantilor acestora.